25.07.2019/15:30

Naklejka dołączona do Gazety Polskiej musi zostać wycofana z dystrybucji w Polsce. Sąd wydał postanowienie

Naklejka "Strefa wolna od LGBT", dołączona do najnowszego numeru "Gazety Polskiej", musi zostać wycofana z dystrybucji w Polsce. To efekt postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia, wydanego w czwartek przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

O sprawie donoszą przedstawiciele inicjatywy Wolne Sądy. Przypomnijmy, że jeszcze przed orzeczeniem sądu szereg firm wycofał się z dystrybucji kontrowersyjnego numeru "Gazety Polskiej", uznając, że naklejka dołączona do wydania jest dyskryminacją społeczności LGBT w Polsce. Numer ze sprzedaży wycofały sieci Empik, BP, Shell oraz CircleK.

W postanowieniu wydanym w czwartek przez warszawski sąd można wyczytać, że udzielenie zabezpieczenia roszczenia wnioskodawcy (osoby prywatnej) polegać ma na nakazaniu Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu (wydawca "Gazety Polskiej" - red.) "wycofania z dystrybucji dodatku do numeru 30 tygodnika >>Gazeta Polska<< z dnia 24 lipca 2019 r. w postaci naklejki, na której nadrukowane zostało hasło >>Strefa wolna od LGBT<<".

Sąd wyznaczył wnioskodawcy dwutygodniowy termin do wniesienia pozwu przeciwko Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu o naruszenie dóbr osobistych. Jeśli termin ten nie zostanie dotrzymany, sądowe zabezpieczenie przestanie obowiązywać.

- Gazeta Polska musi natychmiast wycofać z dystrybucji naklejki „strefa wolna od LGBT”. SO w Warszawie wydał zabezpieczenie nakazujące powyższe. To bardzo ważne orzeczenie, szczególnie w ogólnym kontekście narastającej fali dyskryminacji - napisała na Twitterze prawniczka Sylwia Gregorczyk-Abram, związana z inicjatywą Wolne Sądy.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • kasiak2108 26.07.2019

    popieram naklejki !!!! koniec z ideologią wciskaną za s o rosa pieniądze!! wszyscy ludzie bez wyjątku są OK.

  • ANA 26.07.2019

    Dolar Najpierw naklejki (jak niegdys opaski) potem Bialymstok, jestesmy doslownie o krok o pogromow... Wolnosc slowa konczy sie tam gdzie zaczyna sie nienawisc.

  • dolar 25.07.2019

    Co to ma być!! Wolne sądy?? Wolność wypowiedzi?? Wolność słowa?? To wszystko ściema brońmy GP!! Garstka nienormalnych nie może trząść całym krajem!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.