27.10.2019/18:41

Narodowa Loteria Paragonowa może powrócić. Ministerstwo Finansów rozważa ten pomysł

Ministerstwo Finansów zastanawia się nad zorganizowaniem po kilku latach przerwy Narodowej Loterii Paragonowej - donosi money.pl. Resort nie podjął jeszcze decyzji w tym zakresie, ale na poważnie rozważa ten pomysł, licząc na to, że loteria zniechęci nieuczciwych sprzedawców do wyjścia z szarej strefy.

Narodowa Loteria Paragonowa trwała od października 2015 r. do końca marca 2017 r. Była to akcja edukacyjna, poprzez którą Ministerstwo Finansów chciało uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym i pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji. - Pamiętanie o paragonie na zakupach, w restauracji, u fryzjera czy mechanika przynosi korzyści nie tylko konsumentom, ale poprawia funkcjonowanie kraju - tłumaczył resort.

Przez półtora roku trwania Narodowej Loterii Paragonowej w systemie zarejestrowano ponad 137 mln paragonów, w tym blisko 3,5 miliona z branż dodatkowo premiowanych (takich jak działalność restauracyjna, fryzjerstwo, taksówkarstwo, czy prywatna praktyka lekarska i dentystyczna). Aby wziąć udział w loterii, wystarczyło zakupić towar lub usługę za minimum 10 zł brutto, a następnie zgłosić przez internet swój paragon. W konkursie można było powalczyć m.in. o samochody i laptopy. Losowanie nagród transmitowane było m.in. przez telewizję publiczną.

- W 2014 roku jedynie 7 proc. respondentów przyznawało, że zawsze prosi o paragon przy zakupie towaru w sytuacji gdy go nie otrzymywało, podczas gdy już dwa lata później, w 2016 r. odsetek ten wzrósł do 34 proc. (niemal 5 razy); zatem przed rozpoczęciem loterii był to zaledwie co 14 respondent, zaś już w 2016 roku, po ponad roku od uruchomienia kampanii, taką postawę miał co 3 pytany - podaje Ministerstwo Finansów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jaxob 28.10.2019

    Pisowcy powinni się wstydzić, że chcą uczyć innych Polaków uczciwości - niech sami najpierw przestaną kłamać, mataczyć i oszukiwać. Od 30 lat nie było takiej zakłamanej i pełnej obłudy i hipokryzji partii jak pis.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.