02.02.2023/10:00

Naturalnie dobry rok dla serów żółtych SM Mlekpol

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol podsumowała intensywne działania reklamowe związane z nową platformą komunikacji „NATURA DOBREGO SERA”, poświęconą kategorii serów żółtych w 2022 roku. Dwie edycje kampanii pozwoliły w wyróżniający się sposób zaakcentować silne strony marki i jej produktów oraz wzmocnić pozycjonowanie serów pod marką Mlekpol jako najlepszego wyboru w tej kategorii.

Oryginalne kreacje kampanii, oparte o malownicze ilustracje mazurskich łąk oraz o hasło przewodnie „NATURA DOBREGO SERA”, podkreślały autentyczny charakter i doceniany przez konsumentów wyjątkowy smak serów, które powstają w naturalnym otoczeniu czystej, wręcz dziewiczej przyrody Krainy Wielkich Jezior. Koncept kreatywny „alfabetu dobrego smaku”, w ramach którego wykorzystane zostały inicjały nazw najpopularniejszych gatunków serów – „G JAK GOUDA”, „M jak MAZUR” (Złoty Mazur) czy „E JAK EDAM” – pozwolił zaprezentować sery marki Mlekpol jako synonim prawdziwego, najlepszego żółtego sera. Efektem miało być wywołanie naturalnego skojarzenia – „Jak żółty ser, to z Mlekpolu”.

Komunikacja w pierwszej fazie kampanii koncentrowała się na podstawowej okazji do konsumpcji serów żółtych, jaką jest śniadanie. O poranku wszyscy lubią przecież pachnące, świeże pieczywo posmarowane masłem z plastrem żółtego sera i warzywnymi dodatkami. W okresie back to school marka i produkty ukazywane były w kontekście okazji do konsumpcji serów żółtych poza domem, dzięki złożonej kanapce, którą można zabrać ze sobą do szkoły lub do pracy. Efektowne kreacje z pysznymi, zdrowymi i pożywnymi kanapkami zachęcały kupujących do posmakowania natury dobrego żółtego sera w różnych wariantach oraz inspirowały konsumentów do prawidłowego odżywiania się.

Skoordynowana komunikacja z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, dobra widoczność na wizerunkowych i doskonale dopasowanych kontekstowo nośnikach INIMAGE oraz reklama w aplikacjach zakupowych Listonic, a także Moja Gazetka – zapewniły łącznie ponad 70 milionów odsłon i efektywne dotarcie do ponad 12 milionów konsumentów. Kampania serów Mlekpolu została nadzwyczaj dobrze przyjęta przez odbiorców i okazała się niezwykle skuteczna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także