07.04.2020/16:43

NBP: średnioroczna inflacja w 2020 wyniesie 3,2 proc. Nowe dane

Prognoza centralna dotycząca średniorocznej inflacji, w badaniu przeprowadzonym przez Narodowy Bank Polski wśród 22 analityków w marcu oraz kwietniu 2020 r., wynosi 3,2 proc. na 2020 r., 2,5 proc. na 2021 r. i 2,5 proc. na 2022 r. W poprzedniej edycji ankiety prognoza centralna wyniosła 3,3 proc.  na 2020 i 2,8 proc. na 2021 r.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Tola 08.04.2020

    Jeśli pozostajesz w domu i masz sporo wolnego czasu, to znalazłam fajny darmowy sposób na jego wykorzystanie. Wpiszcie sobie w wyszukiwarce blog doskonałych okazji i wybierzcie zakładkę okazje (jeśli wchodzicie z komórki to trzeba wybrać trzy kreski i sekcję okazje). Tam znajdziecie artykuł zawierający bardzo dużo zupełnie darmowych książek, kursów, wideo itd. Duży plus dla autora, bo na bieżąco aktualizuje ten spis. Cała strona jest non profit, fajnie, że są jeszcze tacy ludzie. Dajcie plusa, niech ludzie korzystają i zostają w domu.

  • Kira 08.04.2020

    NBP jest kontrolowany przez Pis i trudno wierzyć, że podaje informacje nie zatwierdzone przez propagandę pisowską. W styczniu inflacja była 4,4%, w lutym 4,7% i był to skutek nierozsądnej polityki gospodarczej Pisu. Dane te były podawane oficjalnie ale realny wzrost cen w styczniu i lutym był prawdopodobnie wyższy. W marcu ceny zaczęły rosnąć z powodu koronawirusa i z powodu wcześniejszego rozchwiania gospodarki przez "speców" pisowskich. Średnioroczna inflacja 3,2% podawana przez Pis w tym roku to zapewne nie jest brak wiedzy i zdrowego rozsądku a polityka propagandowa Partii.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.