11.12.2019/09:32

Negocjacje ws. budżetu UE. Polska przeciwna opłacie za plastik

Polska nie zgadza się na płacenie Brukseli za plastik niepoddany recyklingowi. Ma to być 80 eurocentów za kilogram – informuje serwis biznes.gazetaprawna.pl.

Bruksela szuka nowych źródeł finansowania europejskiego budżetu. Jednym z pomysłów jest nowa opłata od odpadów plastikowych, których kraje nie zdołają poddać recyklingowi. Jak podaje „Gazeta Prawna”, pomysł doprecyzowała sprawująca prezydencję Finlandia, która zaproponowała, by za każdy kilogram niezrecyklingowanego plastiku kraje członkowskie płaciły 80 eurocentów.

Opłata za plastik to tylko jeden z pomysłów na zasilenie budżetu zaproponowanych przez KE. „Gazeta Prawna” podaje, że wśród nich pojawiło się jeszcze zwiększenie wpływów z handlu pozwoleniami na emisję i nowy podatek od transakcji finansowych. Na stole pozostał jednak tylko plastik, bo na pozostałe propozycje większość krajów się nie zgadza.

Więcej na biznes.gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.