18.11.2016/12:34

Nestle do 2020 r. stworzy 1,3 tys. nowych szans zatrudnienia dla młodych Polaków

Nestle podsumowało w listopadzie pierwszą edycję programu "Sojusz dla Młodych", która trwała przez ostatnie trzy lata. W tym okresie największy koncern spożywczy na świecie w samej Polsce zaoferował pracę prawie 1,5 tys. młodym osobom oraz objął blisko 470 kolejnych osób programem praktyk i staży.

Wraz ze wszystkimi partnerami inicjatywy Nestle, od 2014 r. przygotowano w Polsce 6,6 tys. ofert zatrudnienia, praktyk i staży dla młodych. Łącznie na całym kontynencie europejskim programem objętych zostało 115 tys. młodych Europejczyków. Międzynarodowymi partnerami programu zostały m.in. takie firmy, jak Adecco, Axa, Cargill, CHEP, DS Smith, EY, Facebook, Firmenich, Google, Nielsen, Publicis Groupe, Salesforce, Twitter i White&Case.

– W Nestle panuje przekonanie, że poprzez przygotowanie młodych do odnalezienia się na rynku pracy, możemy pomóc im w budowaniu lepszej przyszłości. Wierzymy, że mamy obowiązek wspierać ich w zdobywaniu doświadczenia i umiejętności, które są potrzebne do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Odbycie praktyk to bardzo dobry pierwszy krok na drodze do zdobycia wymarzonej pracy – komentuje Luis Cantarell, wiceprezes Nestle na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

Jak dodaje Karen Fichuk, prezes firmy Nielsen, badanie przeprowadzone na grupie 1,7 tys. praktykantów wykazało, że 96 proc. z nich uważa, iż staże i praktyki pomogą im w znalezieniu pracy po zakończeniu studiów, a 98 proc. respondentów poleciłoby innym udział w stażu. - Wyniki badania świadczą o tym, że nadal musimy umacniać oraz pielęgnować współpracę między szkolnictwem a sektorem prywatnym – namawia Fichuk.

Kolejna edycja programu "Sojusz dla Młodych" przewidziana została na lata 2017-2020. W tym okresie Nestle zamierza stworzyć w Europie 35 tys. nowych miejsc pracy dla młodych, w tym przyjmie 15 tys. osób na staże i praktyki. W samej Polsce koncern zamierza dać szansę zatrudnienia 1,3 tys. osobom do 30. roku życia (700 ofert pracy oraz 600 ofert praktyk i staży).

Plany wszystkich partnerów inicjatywy Nestle zakładają stworzenie 230 tys. nowych miejsc pracy, staży i praktyk w całej Europie do 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.