18.12.2021/10:10

Nestle inkasuje 10 mld dolarów dzięki sprzedaży akcji L'Oreal

Nestle, największy producent żywności na świecie, sprzedało L'Oreal ponad 22 mln akcji producenta kosmetyków. Tym samym spożywczy koncern zmniejszy swój udział w L'Oreal z 23,3 proc. do około 20 proc. Odkupione akcje mają zostać umorzone.

Nie jest to pierwsza tego rodzaju transakcja. L'Oreal już wcześniej odkupywało własne akcje od Nestle. W 2014 r. pozbyto się 8 proc. udziałów, za które cena wyniosła 6 mld euro.

Jak czytamy na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl, obie firmy są powiązane partnerstwem od 1974 r., co miało wówczas chronić L'Oreal przed francuską nacjonalizacją. Według oświadczenia Nestle "nadal w pełni popiera strategię tworzenia wartości firmy" i zachowa swoje dwa stanowiska w zarządzie L'Oreal.

Największym akcjonariuszem L'Oreal jest Francoise Bettencourt Meyers (najbogatsza kobieta na świecie) i jej rodzina. Po umorzeniu akcji odkupionych od Nestle przez L'Oreal, udział rodziny w akcjonariacie producenta kosmetyków wzrośnie z 33,3 proc. do 34,7 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także