24.05.2018/18:17

Nestlé inwestuje w dział badań i rozwoju

Nestlé, największy koncern spożywczy na świecie połączy swoje dwa działy badań i rozwoju w Szwajcarii. Zasadniczym celem restrukturyzacji, która ma się rozpocząć w lipcu, jest poprawa innowacyjności produktów trafiających do portfolio producenta oraz przyspieszenie tempa, w jakim pojawiają się one na rynku.

Rzecznik prasowy Grupy Nestlé zapewnił, że w związku z połączeniem obu działów w jeden, z siedzibą w Lozannie, żadna z 800 pracujących w nich osób nie straci pracy

– Sukces Nestlé opiera się na zaspokajaniu szybko ewoluujących potrzeb konsumentów na całym świecie. Kluczem do zwycięstwa jest bycie liderem tych zmian, które zachodzą – powiedział Mark Schneider, dyrektor generalny Nestlé.

Rozwój nowych produktów ma być remedium na słabnące tempo wzrostu koncernu. Nestlé chce też zabrać wiatr z żagli mniejszym konkurentom, którzy mocno ostatnio rozwinęli ofertę produktów wegetariańskich i bezglutenowych – m.in. dlatego spożywczy gigant zainwestował w ub.r. około 1,7 mld franków szwajcarskich (prawie 1,5 mld euro) w badania i rozwój.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.