04.09.2019/16:36

Nestlé planuje inwestycje za ponad 100 mln euro

Grupa Nestlé zainwestuje ponad 100 mln euro w rozwój swoich zakładów produkcyjnych w Niemczech. – Chcemy, żeby nasze fabryki były bardziej wydajne a produkcja zrównoważona, dlatego inwestujemy w nowoczesne technologie – mówi Marc Boersch, prezes Nestle Niemcy.

Cześć funduszy zostanie przeznaczona na zakup linii do produkcji opakowań papierowych w fabryce czekolady w Hamburgu, cześć zaś na nową linię do produkcji mrożonych przekąsek w Nonnweiler. Nowe technologie mają zmniejszyć również zużycie wody i energii. Nestlé inwestuje także w zautomatyzowaną analizę danych oraz roboty, które mają pomóc pracownikom produkcyjnym w przenoszeniu dużych ciężarów.

Niemiecki oddział Nestlé zatrudnia około 9800 pracowników. Firma ma 15 lokalizacji w Niemczech. W grudniu gigant spożywczy ogłosił daleko idącą restrukturyzację - w tym redukcję 380 miejsc pracy w Niemczech i zamknięcie fabryki w Ludwigsburgu. Zreorganizowano również zakłady w Lüdinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii i Biessenhofen w Bawarii, gdzie Nestlé produkuje Maggi i żywność dla niemowląt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.