13.02.2020/14:40

Nestlé Polska wprowadza palety wielokrotnego użytku

Nestlé zastępuje drewniane palety plastikowymi europaletami CHEP wielokrotnego użytku. Firma wprowadza to rozwiązanie dla pierwszej mili łańcucha dostaw w swojej fabryce w Kargowej. 

Zastąpienie białych drewnianych palet nowoczesnymi plastikowymi paletami CHEP pozwala transportować surowce bezpośrednio do tzw. „białej strefy” przy zachowaniu zgodności łańcucha dostaw ze standardami spożywczym. - W naszej branży, w procesie produkcji zachowana jest szczególna dbałość o bezpieczeństwo konsumenta. Dlatego zaproponowaliśmy naszym dostawcom, aby zamiast na paletach drewnianych, kluczowy dla nas surowiec dostarczali na paletach plastikowych. Chcieliśmy mieć pewność, że produkt będzie pozbawiony ciał obcych mogących pochodzić z palety drewnianej – mówi Iwona Barczyńska, Logistics Manager w Nestlé Polska. - Takie rozwiązanie daje pewność, że żadne zanieczyszczenia ani ciała obce z palety, nie dostaną się do surowców, a pośrednio do produktów gotowych. W naszej branży ma to znaczenie zasadnicze – podkreśla.

Jak wskazuje Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager Poland & Baltics, w CHEP Polska, „biała strefa” to miejsce, gdzie odbywa się produkcja, więc musi spełniać rygorystyczne wymogi w zakresie standardów higieny i bezpieczeństwa produkcji. - Europalety plastikowe CHEP znakomicie sprawdzają się w środowisku ściśle regulowanym przepisami z zakresu higieny. Charakteryzują się nieporowatą powierzchnią, nie absorbują zapachów, a ich czyszczenie jest szybkie i łatwe. Nie ulegają też korozji ani zepsuciu, dlatego są preferowanym rozwiązaniem dla pierwszej mili łańcucha dostaw, czyli od dostawców do producentów – wyjaśnia.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w przypadku białych drewnianych palet producenci nie mieli pewności czy płacą za sam surowiec, czy również za paletę. Waga białej drewnianej palety nie jest stała, z uwagi, np. na wilgoć, którą pochłania. Paleta plastikowa CHEP ma zawsze stałą wagę, więc producent wie, że płaci tylko za sam surowiec. Na rynkach zachodnioeuropejskich palety plastikowe obecne są już od 10 lat i zainteresowanie nimi stale rośnie. Wykorzystanie palet plastikowych w Polsce również każdego roku rośnie, a w 2018 r. wzrosło o całe 50 procent według danych CHEP. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.