04.12.2020/09:25

Nestle przejdzie na odnawialną energię elektryczną do 2025 roku. Firma zrealizuje śmiałe cele klimatyczne

Jednocześnie, w ramach swojego portfolio produktów, Nestlé stale poszerza ofertę żywności i napojów na bazie roślin oraz zmienia formuły, by były one bardziej przyjazne dla środowiska. Firma zwiększa liczbę tzw. marek neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, aby dać konsumentom możliwość wkładu w walkę ze zmianami klimatycznymi.

Żywność roślinna Garden Gourmet oraz suplementy Garden of Life osiągną neutralność węglową do 2022 roku; inne marki, wśród nich m.in. produkty roślinne Sweet Earth, zrobią to samo do 2025 roku. Marki te uzupełnią zobowiązania Nespresso, S.Pellegrino, Perrier i Acqua Panna do neutralności węglowej do 2022 roku, którą reszta kategorii Nestlé Waters osiągnie do 2025 roku.

- Ponieważ prawie dwie trzecie naszych emisji pochodzi z rolnictwa, jasne jest, że to rolnictwo regeneracyjne oraz ponowne zalesianie są kluczowymi punktami naszej drogi do neutralności węglowej - wskazuje Magdi Batato, Wiceprezes Nestlé, Dyrektor ds. Operacji. - Działania te pozwolą nam zredukować emisje, ale także na znaczną skalę pomogą osiągnąć różnorodność biologiczną. Nadal będziemy ograniczać emisje z naszych procesów i udoskonalać portfolio produktów. To nasz obszar odpowiedzialności i jesteśmy zobowiązani, by mu sprostać - dodaje Batato.

Dążenie do zerowej emisji obejmuje także działania i procesy w Polsce. Już dziś wszystkie lokalne fabryki korzystają z odnawialnej energii elektrycznej. W tych w Kaliszu, Kargowej i Rzeszowie realizowany jest projekt fabryki neutralnej węglowo, w ramach którego udoskonalane są systemy grzewcze, aby zmniejszyć utratę ciepła lub umożliwić jego ponowne wykorzystanie. W ramach programu optymalizowane są także sposoby składowania towarów na paletach, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zredukować tym samym liczbę transportów. W Polsce trwa także dalsza wymiana floty na samochody hybrydowe – do końca roku te niskoemisyjne będą stanowić już 53 proc. całej floty.

W ciągu najbliższych pięciu lat Nestle przewiduje inwestycje o łącznej wartości 3,2 mld CHF, które przyspieszą realizację zobowiązań. Z tej kwoty 1,2 mld CHF przeznaczone będzie na wsparcie rolnictwa regeneracyjnego w łańcuchu dostaw firmy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także