03.03.2021/15:51

Netto przejmuje osiem sklepów Tesco. UOKiK dał warunkową zgodę

UOKiK ogłosił właśnie nabycie przez Salling Group A/S z siedzibą w Braband – właściciela m. in. sieci sklepów Netto, części mienia firmy Tesco Holdings.

Jak poinformował UOKiK, zgłaszana koncentracja dotyczy przejęcia przez Salling Group części mienia Tesco Holdings B.V. z siedzibą w Amsterdamie, obejmującego tytuły prawne (prawa i zobowiązania z umów najmu/dzierżawy) do nieruchomości obejmujących powierzchnię handlową przeznaczoną do prowadzenia wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych wyspecjalizowanych w sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Sieć Netto zamierza przejąć tymczasowo osiem sklepów Tesco, które zostaną niebawem zamknięte. Tylko w jednym z nich zamierza prowadzić działalność na stałe.

Salling Group jest właścicielem sklepów spożywczych w Danii, Niemczech i Polsce. W Polsce Salling Group prowadzi sieć sklepów detalicznych Netto. Poza Polską posiada kilka sieci sklepów - Netto, Føtex, Bilka i Salling.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kris 03.03.2021

    Brabrand a nie Braband

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także