18.09.2019/20:14

Netto wycofuje plastikowe, a wprowadza biodegradowalne doniczki na sałatę

Już w tym miesiącu we wszystkich sklepach Netto pojawią się biodegradowalne doniczki na sałatę. Tym samym detalista rezygnuje z plastikowych doniczek, czego skutkiem będzie ograniczenie aż 3 ton plastiku rocznie.

Biodegradowalne doniczki na sałatę wprowadzane przez dyskontera wykonane są z celulozy pochodzącej z certyfikowanych plantacji leśnych. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Netto, rocznie do produkcji trafi aż pół miliona plastikowych doniczek mniej.

Biodegradowalna doniczka ma niższy ślad węglowy od tej wykonanej z plastiku, co wpłynie pozytywnie nie tylko na ograniczenie odpadów, ale również na produkcję dwutlenku węgla.

- Sałatę w doniczce bio można również z łatwością przesadzić do ogrodu, by dalej cieszyć się produktem. Ma to wpływ na ograniczenie marnowania żywności oraz zredukowanie ilości produkowanych odpadów - podkreśla Netto w komunikacie.

Wycofanie plastikowych doniczek na sałatę to jeden z wielu kroków sieci w celu zminimalizowania ilości produkowanego plastiku. W ostatnim czasie Netto wycofało także plastikowe patyczki marki własnej Lovena, wprowadzając ich bambusowe odpowiedniki. Ze sklepów Netto zniknęły również plastikowe przekładki w pomidorach, które zostały zastąpione tekturowymi, co znacząco wpłynęło na zmniejszenie ilości plastiku emitowanego do środowiska.

Netto zapowiada, że kolejnym krokiem sieci będzie wycofanie plastikowej folii na warzywa sprzedawane w doniczkach i wprowadzenie biodegradowalnych lub tekturowych opakowań.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • niezadowolony klient Netto 18.09.2019

    Byłem w Netto i zdziwiłem się, że bambusowe patyczki były droższe niż zwykłe plastikowe. Poszedłem finalnie do konkurencji i zapłaciłem za opakowanie plastikowych 2,49 zł. Dlaczego w imię ekologii mam płacić więcej, proszę o wyjaśnienie?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.