11.10.2016/10:06

Nie będzie liniowego podatku 19% PIT. Wzrosną składki ZUS dla nabogatszych

Wprowadzenie jednolitego podatku będzie się wiązało z likwidacją 19-proc. liniowej stawki PIT. Wzrosną składki ZUS dla dobrze zarabiających przedsiębiorców. Dużo niższa będzie za to składka minimalna - czytamy w Rzeczpospolitej.

Henryk Kowalczyk, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, odpowiedzialny za prace nad jedną daniną zapowiada, że założenia nowego rozwiązania, w tym planowana skala podatkowa zostaną upublicznione do połowy listopada. Jak podaje Rzeczpospolita, wcześniej muszą się zakończyć prace nad ustawą pozwalającą wymieniać dane o podatnikach zgromadzone w bazach ZUS i skarbówki.

W wywiadzie dla PAP minister Kowalczyk odniósł się też do pomysłu zastąpienia CIT podatkiem obrotowym, o czym niedawno mówił Jarosław Kaczyński. W jego opinii mogłoby to być dobre rozwiązanie problemu unikania opodatkowania przez zagraniczne firmy i kwestionowania legalności podatku od handlu.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Soul 30.12.2020

    Znowu wsparcie braku kompetencji i zaradności. Kraj miernot!

  • Uniżony najgorszy sort 12.10.2016

    Ja gorszy sort czekam pokornie na kolanach aż pan pisowski w zgodzie z plebanem z Torunia powiedzą mi ile mam im płacić daniny i pewnie będzie to więcej niż dziesięcina , chętnie na potrzeby dojnej zmiany i Misiewiczów oddam nawet 4 snopki zboża z 10 które zbiorę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.