21.02.2017/11:51

Nie będzie podatku od handlu

Fakt.pl dowiedział się nieoficjalnie, że "rząd już nie wierzy" we wprowadzenie podatku od handlu. Była to jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych PiS. Nowa danina miała wyrównać na rynku szanse wielkich sieci i małych lokalnych handlowców i zapewnić ekstra wpływy budżetowe. Z wprowadzonych wcześniej przepisów rząd musiał się wycofać po reakcji Komisji Europejskiej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Danone 22.02.2017

    A ile kosztowały nieudolne próby wprowadzenia tego podatku przez PIS - ile kasy musiały wyłożyć firmy w przygotowanie odpowiednich sprawozdań i narzędzi do rozliczeń ? Czy funkcjonariusze pis zwrócą przedsiębiorcom poniesione koszty ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.