04.04.2016/16:39

Nie będzie ustawowego ograniczenia udziałów zagranicznych sieci w rynku handlowym

Przedstawiciele niektórych sieci handlowych z polskim kapitałem domagają się coraz głośniej wprowadzenia ustawowych ograniczeń udziałów rynkowych. Ma to być obrona przed bardzo silną, zachodnią konkurencją.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • kwapin 05.04.2016

  A czy można ograniczyć udziały według kraju pochodzenia , ponieważ udziały Portugalii przekroczyły 50% .
  Za niedługo trzeba bedzie otwierać Polskie sklepy pokazowe w Skansenie a potem będzie się oprowadzać wycieczki ze Szkół handlowych i pokazywać tak kiedyś wyglądał Polski Sklep......

 • Obserwator 05.04.2016

  A może jednak warto by się nad ty zastanowić. Eurocash połyka kolejne hurtownie i rośnie na rynku dystrybucyjnym, a jednocześnie przejmuje sieci - ostatnio EKO, do tego dochodzą producenci - udziały w Stock. Czyli rozwija się bardzo ładnie i w poziomie i w pionie. Ciekawe jak tu można zmierzyć te 40%. Reszta firm jest baaaaardzo daleko w tyle i nic nie wskazuje, że któraś z nich ma szansę zbliżyć. Jak tak dalej pójdzie to we własnym kraju w całym handlu będziemy pracować na rzecz obcego kapitału.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.