28.06.2018/09:33

Nie każdy najemca może wypowiedzieć umowę najmu [PORADNIK]

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Rom. 02.05.2021

  Czy mogę liczyć na odpowiedż do mego komentarza " Rom"
  Zresztą ten sam temat opisał "Aldek"

 • Rom. 02.05.2021

  Czy Urząd Miasta w Choszcznie moze żądać od lokatorów -najemców lokali mieszkanych ,komunalnych,posiadających umowy z lat osiemdziesiątych,na czas nieokreślony,złożenia deklaracji o dochodach z trzech miesiecy.

 • Aldek 01.05.2021

  Mam zawartą w 1974 r. umowę najmu na czas nieokreślony/bez zaległości z tyt. czynszu/ .Kilka dni temu dostałem pismo z Gminy zobowiązujące mnie do poddania się weryfikacji dochodów z okresu trzech miesięcy /deklaracja/Pani w urzędzie oświadczyła ,że nowelizacja ustawy z dnia 20.04.2019 zobowiązuje ich do takich działań.

 • Wynajmujący 06.04.2021

  Co w sytuacji, kiedy najemca poinformował mnie, że mieszka do końca miesiąca i nie zachował formy pisemnej przy wypowiedzeniu, jak też miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wpiera mi, że na początku miesiąca mówił mi o tym, że za drogo, ale to nieprawda, nie mam niestety żadnego świadka. W umowie najmu okazjonalnego jest zapis, że wszystko ma być w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Takiego dokumentu nie otrzymałem. Powinien dodatkowo zapłacić mi za miesiąc wypowiedzenia oraz wyremontować mieszkanie i oddać w stanie, w jakim je odebrał. Wyprowadził się, nie podał adresu, nie oddał kluczy. Mieszkanie wygląda jak po tornado, koszt remontu ok 6.000 zł. Wszystko do roboty, przed jego wprowadzką mieszkanie świeżo wykończone. Co mam teraz zrobić, podobno sprawa w sądzie będzie trwała ok 2,5 roku, ale on nic na siebie nie ma i jest nieściągalny. Czy mam remontować ten lokal i przedstawić mu fakturę do zapłaty, czy mogę pomijając sąd załatwić to przez komornika? Najgorszy kawałek chleba ten wynajem.

 • Bartek 29.09.2020

  Witam, mój problem z właścicielem domu polega na tym iż notorycznie kontroluje stan domu, co 2 tygodnie ponadto wchodzi na posesję i robi co chcę, mam groźnego psa o czym właściciel wie a jednak prowokuje a na dodatek manipuluje kwotami kaucji czy innych opłat. Jest to nie wygodne dla nas, umowa najmu jest zawarta na papierze z kwotami i warunkami, co mamy zrobić?

 • Dukar 06.05.2019

  Maja dosyć szeroki wachlarz z tego co widzę, bo prawo gospodarcze, spadkowe, pracy, autorskie itp.

 • juki 04.05.2019

  o to znam Iwo Klisza. Jakbym miał jaiś problem, to pewnie do nich bym się zgłosił, bo w sumie we Wrocku to o innych nie słyszałem :P

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.