05.09.2018/11:43

Nie możesz tego przegapić! Zobacz program Kongresu Alkohole i Napoje 2018

Kongres Alkohole i Napoje 2018 odbędzie się już 19 września w Warszawie. Wydarzenie, które połączy wodę z ogniem, będzie gościło 250 najważniejszych osobistości z branży alkoholi, napojów bezalkoholowych i sieci handlowych. To już ostatnie dni, by do nich dołączyć!

Tegoroczna edycja Kongresu Alkohole i Napoje to łącznie kilkanaście prezentacji, trzy debaty, duża część wystawiennicza oraz cykl spotkań biznesowych typu "business mixer". Gospodarzem Kongresu będzie hotel Renaissance na Warszawskim Okęciu, a organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Gospodarcze.

Oficjalne otwarcie Kongresu odbędzie się 19 września o godz. 9. Część merytoryczna będzie toczyć się na dwóch równoległych salach - jedna poświęcona będzie tematyce alkoholi, a druga - napojów bezalkoholowych.

Część merytoryczna Kongresu

Podczas cyklu prezentacji i debat opiszemy najważniejsze trendy, obserwowane na obu tych rynkach. Poruszymy także najpoważniejsze problemy, jak również zaprezentujemy interesujące zjawiska, które w najbliższym czasie mogą zmienić polski rynek napojów i alkoholi.

Podczas prezentacji otwierających przedstawiciele firmy badawczej Nielsen opowiedzą, jak zmieniają się oba segmenty na rynku spożywczym. Natalia Mączyńska zdradzi, w jakim kierunku zmierza polski rynek napojów bezalkoholowych w perspektywie 2020 roku. Z kolei Edyta Prokopiuk wyjaśni, jak zmieniają się gusta konsumentów alkoholi i jak do nowej sytuacji dopasowują się producenci.

Na Sali Alkohole wystąpi m.in. Andrzej Szumowski – wiceprezes Wyborowa Pernod-Ricard, który opowie o nowych przepisach związanych ze sprzedażą alkoholu. Zamknięciem pierwszego bloku będzie debata, w której udział wezmą m.in: Iwona Doktorowicz-Dudek (Kompania Piwowarska), Robert Ogór (Ambra), Andrzej Szumowski (Wyborowa), Marcin Cyganiak (Nielsen) i Digolean Andrian (National Office for Vine and Wine).

Po przerwie na sali wystąpi m.in. Łukasz Juskowiak z sieci sklepów alkoholowych Duży Ben (Grupa Eurocash) i Bartłomiej Morzycki ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego. Opowiedzą oni m.in. o aktualnych trendach z punktu widzenia handlowców, ale także o kierunku, w którym zmierza rynek piwa.

Trzecia część Sali Alkohole to cykl trzech prezentacji. Wśród uczestników wskazać można reprezentantów IQS (Radosław Soszka i Rafał Brudziński), którzy opowiedzą o zwyczajach zakupowych kobiet, Macieja Hojszyka (Eurocash Alkohole), który omówi nowe technologie związane ze sprzedażą alkoholi oraz Krzysztof Mauer (Tłocznia Maurer), który opowie o regionalnych producentach alkoholi.

Równolegle do wydarzeń w Sali Alkohole, toczyć się będzie cykl prezentacji i debat w Sali Napoje. Na scenie w pierwszej części Kongresu wystąpi m.in. Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu, który opowie o tym, jaki wpływ na rynek napojów mają przemiany na rynku handlowym. W debacie wezmą udział  Monika Dyrda (Nielsen), Julian Pawlak (KUPS), Jacek Wiktor Krzywański (Viands), prof. nadzw., dr inż. Katarzyna Stoś (Instytut Żywności i Żywienia), Wojciech Mliczek (Victoria Cymes) i Jerzy Tyszkowski (Hoop Polska).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.