07.06.2017/11:28

Nie umiemy żyć bez leków przeciwbólowych

1,85 mld zł wydają rocznie Polacy na leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, z czego 0,5 mld w kanale pozaaptecznym, czyli m.in. w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. 

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce, jeśli chodzi o branie leków przeciwbólowych. W 2015 roku kupiliśmy ich w sumie 115 mln opakowań. 

Według danych CBOS, na przestrzeni ostatnich kilku lat odsetek Polaków zażywających leki przeciwbólowe zwiększył się o kilka procent. Wprowadzenie do ogólnodostępnej sprzedaży popularnego Ketonalu w dawce 50 mg od jesieni (październik), może według lekarz zauważąlnie zwiększyć ilości leków przeciwbólowych, jakie przyjmująPolacy.

Skąd u nas takie zamiłowanie do leków przeciwbólowych? Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty. Tymczasem na przewlekły ból narzeka blisko jedna czwarta Polaków. Najczęściej skarżymy się na bóle dolnej partii pleców oraz wysokie ciśnienie krwi. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.