15.04.2020/20:34

Niemcy powoli łagodzą obostrzenia związane z koronawirusem

Od najbliższego poniedziałku sklepy do 800 mkw. w Niemczech będą z powrotem otwarte. Nie ma jednak luzowania dla gastronomii.

Rządy federalne i stanowe chcą ostrożnie rozluźnić restrykcje związane za pandemią koronawirusa. W handlu detalicznym oznacza to, że początkowo tylko sklepy detaliczne do 800 mkw. mogą wznowić swoją działalność. 

Warunkiem jest wdrożenie przez sklepy wymogów higieny, kontroli dostępu i unikanie kolejek. Jednak obowiązujące od tygodni ograniczenia kontaktu społecznego mają zostać zasadniczo przedłużone do 3 maja. 

Zgodnie z decyzją kanclerza Federalnego i szefów krajów związkowych, możliwość ponownego otwarcia powinni mieć również dealerzy samochodów, sprzedawcy rowerów i księgarnie, bez względu na powierzchnię sprzedaży.

Z kolei zakłady gastronomiczne w Niemczech mają na razie pozostać zamknięte. Nie dotyczy to dostaw i odbioru żywności do spożycia w domu. Kanclerz Angela Merkel przekonywała, że teraz trzeba będzie się przyjrzeć się, jak wpływ będą miały przyjęte ograniczenia. Będzie to można zobaczyć dopiero za 2-3 tygodnie. Później będzie można myśleć o dalszych krokach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.