30.04.2019/09:45

Niemieccy bezrobotni odebrali w kasach sklepów zasiłki w kwocie ok. 20 mln euro

Niemiecka Federalna Agencja Zatrudnienia wypłaciła zasiłki dla bezrobotnych o łącznej wartości ok. 20 mln euro, korzystając ze współpracy sieci detalicznych. Po przeprowadzonych w styczniu testach taka procedura została wdrożona w całym kraju – informuje Lebensmittel Praxis.

Procedura ma przede wszystkim służyć do wypłacania zasiłków osobom, które pilnie potrzebują wsparcia finansowego. Dotychczas takie wypłaty były realizowane w urzędach pracy i agencjach zatrudnienia, tych jest jednak coraz mniej ze względu na koszty. Dlatego niemieckie władze przeprowadziły testy, w ramach których sieci Rewe, Penny, Real, dm i Rossmann przejęły w niektórych lokalizacjach zadanie realizowania takich wypłat w kasach sklepowych. Jak poinformował niemiecki urząd pracy, testy zakończyły się powodzeniem i procedura została rozszerzona na cały kraj – relacjonuje Lebensmittel Praxis.

W fazie testowej w 300 placówkach dokonano łącznie ok. 78 tys. wypłat zasiłków i zapomóg o łącznej wartości ok. 30 mln euro. Obecnie liczba sklepów realizujących te wypłaty zostanie zwiększona do 10 tys.

Wypłata zasiłku nie wiąże się z obowiązkiem dokonania zakupów w danej placówce.

Źródło: lebensmittelpraxis.de

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.