05.03.2021/09:08

Niemieckie sieci Aldi i Rossmann będą sprzedawać szybkie testy na obecność koronawirusa

Niemieckie sieci Aldi i Rossmann będą sprzedawać szybkie testy na obecność koronawirusa. Pakiet kosztuje około 25 euro - podaje Interia za dziennikiem "Bild".

Sprzedaż w sieci Aldi rozpocznie się w sobotę, natomiast w Rossmann od przyszłego tygodnia. Na początku będzie można kupić tylko jedno opakowanie testu do samodzielnego przeprowadzania - podaje Interia za dziennikiem "Bild". 

Testowanie to teraz główna - obok szczepień - strategia rządu federalnego w walce z pandemią koronawirusa. Także sposób na wyjście z lockdownu. akiet kosztuje około 25 euro. Zawiera pięć testów, których wyniki powinny być dostępne 15 minut po wymazie.

W sieci drogerii Rossmann testy do samodzielnej aplikacji będzie można kupić od przyszłego tygodnia, jednak nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ceny.

W ubiegłym tygodniu Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) wydał specjalne zezwolenia na trzy produkty do użytku domowego. Próbki pobiera się przez wymaz z nosa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także