12.08.2020/18:04

Nieoficjalnie: Aldi przygotowuje się do stworzenia własnego konceptu sklepu autonomicznego

Aldi Süd ogłosił międzynarodowy nabór dla start-upów technologicznych, które specjalizują się w komputerowym rozpoznawaniu obrazów i sztucznej inteligencji. Zdaniem specjalistycznego brytyjskiego portalu ChargedRetail, detalista buduje zespół, którego zadaniem będzie opracowanie autorskiego konceptu sklepu autonomicznego, który ma się stać konkurencją m.in. dla Amazon Go.

Na specjalnie utworzonej anglojęzycznej stronie internetowej Aldi poszukuje potencjalnych współpracowników, zapraszając firmy technologiczne, które specjalizują się m.in. w komputerowym rozpoznawaniu obrazów i sztucznej inteligencji i które dysponują gotowymi do testów rozwiązaniami, by rejestrowały się w serwisie i prezentowały swoje produkty.

Oferta adresowana jest do firm, które rozwinęły własne technologie automatycznego rozpoznawania produktów za pośrednictwem kamer rozmieszczonych w sklepach, na wózkach sklepowych lub w smartfonach. Detalista wyraźnie wskazuje, że chodzi m.in. o aplikacje dla konsumentów, które będą mogły wyświetlać dodatkowe informacje o rozpoznanych produktach, takie jak dostępność w sklepie, alergeny czy wartości odżywcze.

Jak spekuluje serwis ChargedRetail, choć sieć jeszcze oficjalnie nie potwierdziła swoich planów, ogłoszone zapotrzebowanie bardzo jasno wskazuje, że chodzi o plany budowy autonomicznego sklepu.

Źródło: chargedretail.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także