19.09.2016/07:55

Nieoficjalnie: Komisja Europejska zakwestionuje podatek handlowy!

Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji przygotowała już całą dokumentację potrzebną do zakwestionowania podatku handlowego w naszym kraju - podaje nieoficjalnie Polskie Radio. Oficjalnego ogłoszenia decyzji należy spodziewać się w najbliższym czasie; niewykluczone, że w przyszłym tygodniu.

Podatek handlowy, który uchwalony został przez Sejm w lipcu, a wszedł w życie 1 września, do końca roku ma przynieść wpływy na poziomie 300-400 mln zł. Polski rząd zakłada, że w przyszłym roku danina przyniesie budżetowi państwa nawet 1,6 mld zł.

Przypomnijmy, portal wiadomoscihandlowe.pl w ostatni piątek ujawnił dotychczasową korespondencję Polski z Brukselą nt. podatku handlowego. Z treści pism wysyłanych do Warszawy przez Dyrekcję Generalną ds. Konkurencji wynikało, że Komisja Europejska nie jest zadowolona z wyjaśnień składanych przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Aby zapoznać się z tą korespondencją, kliknij:

.Podatek handlowy upadnie? Ujawniamy korespondencję Polski z Komisją Europejską!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.