14.10.2019/08:10

Nieudany bojkot sklepów Ikea w Polsce. Wysoka dynamika wzrostu przychodów sieci

Prezes sieci Ikea w Polsce, Carolina Garcia Gomez, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewnia, że firma w ostatnich miesiącach notowała wzrost sprzedaży na takim samym poziomie, co wcześniej. Oznacza to, że Polacy wcale nie zbojkotowali firmy po tym, jak Ikea zwolniła pracownika za - jak uzasadniała - obrażanie osób LGBT.

Jak czytamy w dzienniku, szefowa sieci Ikea nie dostrzega "żadnego negatywnego efektu", mimo że prawicowe media namawiały do zaprzestania robienia zakupów w sklepach firmy. Natomiast, w kwestii zwolnionego pracownika, wciąż trwa postępowanie prawne, "stąd zapadła decyzja, aby jej nie komentować".

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca pracę w Ikei stracił pracownik, który opublikował na wewnętrznym forum firmy kontrowersyjny post. Jak tłumaczyła Ikea, przedstawiona przez pracownika opinia "mogła naruszyć dobra i godność osób LGBT+". - Dodatkowo, pracownik faktycznie wykorzystał cytaty ze Starego Testamentu mówiące o śmierci, krwi w kontekście tego, jaki los powinien spotkań osoby homoseksualne - tłumaczyła Ikea.

Zwolniony pracownik zdecydował się pozwać byłego pracodawcę, gdyż uznał, że to on sam jest dyskryminowany ze względu na swoje poglądy religijne. Pozew w jego imieniu złożony został przez Instytut Ordo Iuris. Mężczyzna chce uznania wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, jak również wypłaty odszkodowania i przekazania pieniędzy przez Ikeę na cele charytatywne.

Przychody sieci Ikea w roku finansowym kończącym się w sierpniu wyniosły ok. 4,5 mld zł. Tym samym wzrosły o 11 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Polska znajduje się w gronie najszybciej rosnących rynków dla sieci.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Asd 14.10.2019

    A niby dlaczego mieliby reagować na zachowanie kretyna

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.