29.03.2019/13:47

Nowa analiza BAS: Odwrót od zakazu handlu w niedziele pogorszy sytuację małych sklepów, pomoże najemcom centrów handlowych

Powrót do możliwości handlowania we wszystkie niedziele, przy jednoczesnym wprowadzeniu obowiązku zagwarantowania pracownikom dwóch wolnych niedziel w miesiącu, byłby korzystny przede wszystkim dla placówek usługowych działających w centrach handlowych, a niekorzystny dla małych sklepów rodzinnych - czytamy w nowej ekspertyzie sporządzonej przez Biuro Analiz Sejmowych.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • kamil 05.04.2019

  Ból ludzi którzy myślą jednym kanałem jest taki ,że oni nie idą do pracy i jest super.
  Względem ogółu nawet małych przedsiębiorców jest to ,żeby umożliwić handel w każdy dzień bo to jest wolny rynek ponieważ każdy dzień to zysk.
  Ekonomicznie rzecz ujmując mały przedsiębiorca może otworzyć drugi , trzeci punkt dać prace ludziom i przy tym wiecej zarabiać niż na jednym punkcie sam za kasą.
  Studenci których jedynym zarobkiem mogą być weekedny zostali pozamiatani i nikt o nich nie pisze...
  Ale cóż tak władza rozwydrzyła ludzi ( przez programy socjalne ) - każdy mysli ,że mu się należy... Ciężką pracą buduje się przyszłość swoją i dzieci niestety wy ludzie pisowcy nie macie przyszłości szkoda ,że wasze dzieci przez was też nie będą jej mieli.
  Chata od miasta , 500 + i zakupy w bie*ro&nce to wasza przyszłość.
  Ja niestety wole ,żyć inaczej.

 • kasiak2108 01.04.2019

  do carolina: proponuję zatrudnić się na kasie w hipermarkecie i będzie demokracja.

 • carolina 01.04.2019

  Demokracja w Polsce już prawie nie istniej, ludzie opamietajcie się póki czas bo pis doprowadzi nas z powrotem do komuny - do kartek i nedzy, będzie tak w Grecji czy Wenezueli.

 • Hahahaa 31.03.2019

  Nowoczesna już nie istnieje, a te ich badania i analizy ( na zamówienie) też są niewiele warte

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.