17.07.2020/09:37

Nowe klopsiki Ikea w wersji dla wegan. W składzie owies, jabłka, cebula i ziemniaki

Ikea wprowadza kultowe klopsiki w wersji roślinnej. Do złudzenia przypominają swoją mięsną opcję, ale są w 100 proc. roślinne. Klopsiki dla wegan zadebiutują w Ikei 1 sierpnia br.

Nowe klopsiki roślinne Ikei powstały z myślą o miłośnikach mięsnego smaku. Stanowią alternatywę dla osób, które chcą zatroszczyć się o planetę i ograniczyć spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, jednoczenie nie rezygnując z przyjemności ich jedzenia – podaje Ikea.

Na pierwszym miejscu w składzie znajduje się białko z żółtego grochu, ale w klopsikach znajdziemy też owies, jabłka, cebula i ziemniaki. Według szwedzkiej marki, produkt jest bardziej zrównoważoną opcją dla wielu miłośników klopsików, bez kompromisów w kwestii smaku i tekstury. 

„Nowa wersja nie tylko wygląda jak mięso, ale i smakuje jak mięso – a przy tym jest w 100% roślinnym produktem” – zachwala Ikea.

Co roku w klepach Ikea sprzedaje się 1 miliard mięsnych klopsików na całym świecie. Sprzedawca i producent mebli chce zastąpić część klopsików mięsnych ich wegańską wersją również w trosce o środowisko.

„Wyobraźmy sobie, że chociaż część z nich zastąpimy ich roślinną wersją. Tym samym znacznie zmniejszy się wpływ na środowisko. Dodanie klopsików roślinnych do oferty przyczynia się również do spełnienia ambicji Ikea, aby w 2030 roku stać się biznesem neutralnym klimatycznie. Ślad ekologiczny nowych klopsików wynosi zaledwie 4 proc. klasycznej, mięsnej wersji” – wylicza Ikea.

Małgorzata Bochenek, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu IKEA Retail wyjaśnia: - Pragniemy ograniczyć sprzedaż klopsików mięsnych na całym świecie, aby zmniejszyć wpływ działalności gastronomicznej Ikea na klimat. Dzięki nowej propozycji możemy teraz zaoferować miłośnikom mięsa bardziej zrównoważoną alternatywę – bez rezygnowania ze smaku, który tak wielu pokochało. Wierzymy, że nasze przyjazne dla planety roślinne klopsiki skradną serca niejednego mięsożercy. 

Od 2018 roku w polskiej ofercie Ikea Food można już znaleźć m.in. wege hot dogi. W tej chwili co 10 sprzedawany hot dog jest wege. Ikea od 5 lat sprzedaje też wegańskie lody truskawkowe i warzywne klopsiki. Ich roczna sprzedaż przez Ikea Food w Polsce osiąga nawet 340 tys. porcji w różnych odsłonach.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.