06.03.2021/13:19

Nowe obostrzenia i ograniczony handel w kolejnym województwie już od 13 marca 2021 roku

Rząd przedłuży obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim. Od 13 marca 2021 roku dołączy do niego województwo pomorskie. Co najmniej do 20 marca br. w tych rejonach Polski będą obowiązywały obostrzenia związane m.in. ze sprzedażą w galeriach handlowych.

Ze względu na odnotowywany ciągły wzrost zakażeń COVID-19, minister zdrowia poinformował o  zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa na Pomorzu oraz przedłużeniu obostrzeń na Warmii i Mazurach. Nowe zasady będą obowiązywały od 13 marca do 20 marca. - W pozostałych województwach przedłużamy dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca – podał resort.

Zaostrzone zasady bezpieczeństwa, które obowiązywały w województwie warmińsko-mazurskim do 12 marca br., zostaną przedłużone co najmniej o tydzień, czyli do 20 marca br. Od 13 marca br., ze względu na silny, regionalny wzrost zakażeń, do województw objętych nowymi obostrzeniami dołączy pomorskie.

Regionalne obostrzenia dotyczą działalności usługowych i handlu. W galeriach handlowych mogą działać tylko sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi, a także punkty usługowe m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

Swoją działalność muszą zawiesić (z pewnymi wyjątkami) baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, hotele, teatry, muzea, galerie sztuki, kina, stoki narciarskie oraz kluby fitness, siłownie i obiekty sportowe.

W pozostałej części Polski dotychczasowe obostrzenia zostaną przedłużone do 28 marca 2021 roku. Usta i nos można zakrywać wyłącznie maseczkami, Ministerstwo Zdrowia rekomenduje te chirurgiczne. Ponadto obowiązują następujące ograniczenia:

  • Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
  • Sauny, salony masażu, łaźnie tureckie, łaźnie parowe, solaria – otwarte zgodnie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi.
  • Uzdrowiska – działalność wznowiona od 11 marca.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także