04.10.2017/14:29

Nowe plotki na temat wyjścia Tesco z Polski i regionu

Największa brytyjska sieć handlowa może zniknąć z Polski, Węgier, Czech i Słowacji - tak przynajmniej wynika z ustaleń węgierskich mediów. Władze firmy zaprzeczaj ale nie jest tajemnicą, że sieci coraz ciężej jest sprostać wymaganiom swoich pracowników. 

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • trzeźwy 06.10.2017

    @ Krzysztof Kornatowicz. Zaraz... To my im oddaliśmy wybudowane, działające i przynoszące zyski hipermarkety, centra dystrybucyjne itp.? Czy jednak musieli je sami wybudować, wyposażyć, zatrudnić pracowników itd.? Oczywiście - są pytania o warunki pracy, poziom wynagrodzeń, płacenie podatków itp. ale bez przesady - nikt im nic nie "oddawał". Z tym rugowaniem z obrotu rodzimych kupców i dostawców też nie przeginajmy. Piotr i Paweł, Stokrotka, Polomarket - całkiem dobrze się mają, nie wspomnę o najszybciej rosnącej sieci czyli Dino z ponad 700 sklepami. A warunki pracy? Polscy właściciele płacą lepiej? Gdyby inni polscy przedsiębiorcy nie podjęli w pewnym momencie decyzji i nie sprzedali swoich sieci sklepów to Biedronka i Żabka też byłyby dalej polskie... A te kury znoszące złote jaja już w Polsce też były - Geant, Ahold, Leader Price, ostatnio Praktiker. Jakoś nie udźwignęli chyba ciężaru tych krociowych zysków, preferencji podatkowych itp. i zrezygnowali z biznesu w naszym kraju.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.