20.11.2019/19:05

Nowe ułatwienie dla przedsiębiorców: zaświadczenie online o niezaleganiu w ZUS

Zaświadczenie o tym, że przedsiębiorca nie ma zaległości w ZUS, jest potrzebne m.in. gdy stara się on o kredyt. Teraz można je uzyskać przez internet, korzystając z serwisu Biznes.gov.pl. Usługa wydania zaświadczenia jest bezpłatna. Na dokument czeka się nie dłużej niż 7 dni. 

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek to jedno z najbardziej popularnych zaświadczeń, które ZUS wydaje przedsiębiorcom. Elektroniczny wniosek o takie zaświadczenie można było do tej pory złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych - PUE ZUS. Teraz złożenie wniosku i odbiór zaświadczenia są możliwe także przez serwis Biznes.gov.pl. - Na Biznes.gov.pl oferujemy już bardzo popularną usługę niezalegania w podatkach. Dołączenie usługi niezalegania w ZUS przybliża nas do realizacji postulatu cyfrowego jednego okienka. To także kolejny krok w rozwoju portalu oraz uproszczeniu życia małych i średnich przedsiębiorców – mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Usługę można zrealizować w prosty sposób, w całości przez internet. Potrzebny jest jedynie Profil Zaufany lub e-dowód, by zalogować się do serwisu Biznes.gov.pl. Odpowiedź z ZUS pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym przedsiębiorca zostanie powiadomimy e-mailem lub SMS-em. Zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl, w zakładce Moje sprawy.  Dokument można też odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.

Usługę „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS można zrealizować pod adresem: www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/proc_750-zaswiadczenie-o-niezaleganiu-zus.
  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.