13.04.2016/13:12

Nowel Piekarnia Nowakowscy inwestuje

W maju spółka z bogatymi tradycjami piekarskimi ruszy z budową wartej 70 mln zł inwestycji, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych o około 150 proc. - podaje "Puls Biznesu".

Spółka zakłada, że do 2020 roku zanotuje trzykrotny wzrost obrotów w porównaniu z rokiem 2015. Przez ostatnie cztery lata producent wydał na inwestycje 80 mln zł, a do roku 2020 chce zainwestować w moce jeszcze 170 mln zł.

Firma informuje, że nie wykorzystuje w pełni potencjału eksportowego, na który  w ub.r. przypadło około 20 proc. sprzedaży. Wciąż pozyskuje też nowych odbiorców wśród sieci działających w Polsce.

Jak podaje "Puls Biznesu", w ubiegłym tygodniu piekarnia Nowej zaczęła sprzedawać na Litwę i do Chorwacji. To jej ósmy i dziewiąty rynek eksportowy.

Nowel Piekarnię Nowakowscy rozwija czwarte pokolenie piekarzy; inna odnoga rodziny rozwija sieć sklepów Gorąco Polecam Nowakowski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.