30.01.2020/16:50

Nowi członkowie zarządu PKN Orlen odpowiedzialni za finanse i marketing

Rada nadzorcza PKN Orlen powołała w dniu 30 stycznia 2020 r. dwóch nowych członków zarządu spółki. Za obszar finansów będzie odpowiadał Jan Szewczak, natomiast za obszar komunikacji i marketingu – Adam Burak. 

Obaj nowi członkowie zarządu PKN Orlen obejmą swoje funkcje od 3 lutego 2020 r. 

Jan Szewczak ukończył studia z zakresu prawa finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie odbywał staże naukowe Amsterdamie i Pradze. W ostatnich latach pełnił funkcję doradcy członka zarządu TVP, głównego ekonomisty Kasy Krajowej SKOK. W latach 2015-2019 był posłem na Sejm RP, Przewodniczący Podkomisji Stałej ds. Instytucji Finansowych i v-ce przewodniczący Sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Adam Burak studiował w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również studia podyplomowe w WSE im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz uzyskał dyplom MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Adam Burak pracuje w PKN Orlen od 2018 roku. Jest dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej, a także członkiem rad nadzorczych Unipetrol, Orlen Południe S.A. i PZU Zdrowie. Jest też jurorem branżowego konkursu Złote Spinacze, członkiem kapituły programu 50 Kreatywnych w Biznesie magazynu BRIEF oraz prelegentem Kongresu Profesjonalistów Public Relations.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.