20.08.2018/10:21

Nowi menedżerowie w zarządzie FM Logistic CE

Do zarządu FM Logistic na Europę Centralną dołączyli Blanka Borkowska i Sébastien Nival. Borkowska została dyrektorem ds. zasobów ludzkich na Europę Centralną, a  Nival obął stanowisko dyrektora ds. wsparcia operacyjnego na Europę Centralną.  

Borkowska będzie zarządzać zespołami HR i QHSE w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jej głównych zadań należeć będą: tworzenie strategii personalnej FM Logistic w rejonie Europy Centralnej, wdrażanie polityki HR, planowanie i realizacja działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze polityki personalnej oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku FM Logistic. Nowa dyrektor ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i obszarze HR. Pracowała m.in. w firmie 2006 Inditex, do której należą takie marki jak np. Zara. W styczniu 2017 roku dołączyła do CCC Capital Group jako Global HR Director. Była tam odpowiedzialna za tworzenie i wdrażanie strategii personalnej dla Grupy oraz za harmonizację procesów HR dla 12 000 pracowników.

Sébastien Nival dołączył do Gupy FM w 2012 roku jako dyrektor departamentu IT w FM Logistic w Rosji. Jego główne osiągnięcia to wdrożenie monitorowania poziomu usług, wymiana systemu informatycznego dla marki FM Fresh i zaprojektowanie systemu WMS typu "plug and play", umożliwiającego przyspieszone uruchamianie. Stworzył także dział Innowacji i przyczynił się do cyfryzacji działalności FM Logistic w Rosji.
Na nowym stanowisku poprowadzi zespoły: IT, Projektów, Innowacji, Techniczne i Bezpieczeństwa, w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Nival jest absolwentem wydziału matematyki, informatyki i zarządzania na Uniwersytecie Nauk i Technologii w Lille we Francji.
Obecnie pełny skład Zarządu FM Logistic na Europę Centralną liczy 7 osób. Dyrektorem zarządzającym CE jest Daniel Franke.

FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych. Ostatnio uruchomiony został nowy magazyn w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie) o powierzchni magazynowej 20 000 mkw. oraz 10 000 mkw. w centrum przeładunkowym cross-docking. W kolejnych etapach inwestycji platforma logistyczna w Sarnowie zyska do 80 000 mkw. nowej powierzchni. W trakcie budowy jest centrum przeładunkowe cross-docking w Lućmierzu (k. Łodzi) o powierzchni 10 000 mkw. FM Logistic Polska zatrudnia ponad 3000 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz flotą około 2500 pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.