28.07.2020/08:25

Nowość w Lidlu: sportowe buty wykonane z recyklingowanego plastiku

Lidl po raz pierwszy stworzył linię obuwia – Crivit Ocean Bound Plastic – do produkcji której wykorzystano recyklingowy plastik. Buty Crivit Ocean Bound Plastic będą dostępne we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polsk od poniedziałku 3 sierpnia. W sprzedaży online na lidl-sklep.pl pojawiły się od 27 lipca.

Lidl po raz pierwszy zdecydował się wykorzystać do produkcji obuwia marki Crivit recyklingowany plastik. Górna, tekstylna część butów Crivit Ocean Bound Plastic została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25 proc. materiału zostało wyprodukowane z plastiku związanego z oceanem – z plastików zalegających na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, z których mogły trafić do wody. Natomiast pozostałe 75 proc. składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

- W Lidlu wiemy, że każda plastikowa torba, butelka czy słomka ma znaczenie – bo na całym świecie są ich miliardy. Dlatego podjęliśmy zobowiązanie REset Plastic i ograniczamy ilość plastiku w opakowaniach naszych produktów. Wykorzystanie recyklingowego plastiku do produkcji obuwia to nasz kolejny krok w walce o czystszą planetę – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

W jaki sposób udało się ze starych butelek plastikowych stworzyć najnowszą kolekcję? Aby móc zyskać drugie życie, plastik przechodzi szereg procesów, dzięki którym może mieć zupełnie nowe zastosowanie. Butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Materiał pochodzący z recyklingu jest tak samo wytrzymały oraz oddychający jak ten niepoddany recyklingowi. Zadbano również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego oferowane w niskiej, lidlowej cenie (59,90 zł/ 1 para). Buty będą dostępne w modelu damskim i męskim w różnych opcjach kolorystycznych. Buty, dzięki lekkiej podeszwie z phylonu oraz TPR, a także wygodnej wkładce z dopasowującą się do stopy pianką memory foam, dają wysoki komfort noszenia. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także