25.11.2019/13:09

Nowy Jork bez e-papierosów. Kolejne amerykańskie miasto zabrania wapowania

Rada Miasta Nowy Jork zakazuje palenia e-papierosów smakowych. Można będzie palić tylko e-papierowy o smaku tytoniu – podaje nytimes.com.

Zakaz obejmowałby wszystkie aromatyzowane e-papierosy i produkty waporyzujące e-liquid, w tym te o smaku mentolu. Co najmniej 30 członków 51-osobowej Rady Miasta podpisało się jako współautorzy prawodawstwa.

Podobne zakazy zostały wprowadzone lub są rozważane w całych Stanach Zjednoczonych. Wyborcy w San Francisco zatwierdzili referendum w sprawie zakazu aromatyzowania produktów do waporyzacji w czerwcu 2018 r., a legislatura Massachusetts w środę wprowadziła zakaz aromatyzowanego tytoniu.

Inne stany, w tym Nowy Jork i Michigan, próbowały nałożyć tymczasowe zakazy aromatyzowanych e-papierosów na mocy zarządzeń wykonawczych, ale wysiłki te zostały wstrzymane przez procesy sądowe kwestionujące zakaz.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.