19.06.2018/12:01

Nowy minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski zastąpi Krzysztofa Jurgiela

Jan Krzysztof Ardanowski zastąpi Krzysztofa Jurgiela na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi - podała "Gazeta Pomorska". W rozmowie z gazetą główny zainteresowany przyznał, że otrzymał propozycję objęcia wspomnianej funkcji i ją przyjął.

- Tak, będę nowym ministrem rolnictwa. Premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem. Uroczystość mianowania odbędzie się jutro w Pałacu Prezydenckim - powiedział Ardanowski "Gazecie Pomorskiej".

Jan Krzysztof Ardanowski jest posłem Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za poprzednich rządów PiS (2005-2007) był wiceministrem rolnictwa. W przeszłości doradzał także Lechowi Kaczyńskiemu w sprawach dotyczących rolnictwa.

Przypomnijmy, że wczoraj do dymisji podał się były już minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Jako oficjalną przyczynę swojej dymisji wskazał "sprawy osobiste".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.