25.09.2020/16:19

Jacka Ma, założyciel Alibaby nie jest już najbogatszym Chińczykiem. Wyprzedził go producent wody butelkowanej

Najbogatszym człowiekiem w Chinach został Zhong Shanshan. Wyprzedził dotychczasowego lidera - Jacka Ma, założyciela Alibaby - podaje businessinsider.com.pl.

Zhong Shanshan został najbogatszym Chińczykiem dzięki debiutowi giełdowemu swojej firmy Nongfu Spring, produkującej butelkowaną wodę do picia. Spółka weszła na giełdę w Hongkongu i po kilku dniach cena jej akcji wzrosła z okolic 33-34 HKD (dolar Hongkongu) do 38 HKD. Wycena firmy to 189 mld HKD, czyli ok. 24,5 mld dol. amerykańskich - podaje businessinsider.com.pl.

Dzięki temu majątek Zhong Shanshana urósł do 58,7 mld dol., według Bloomberga, co daje mu 17. miejsce na liście najbogatszych - przed Jackiem Ma, wycenianym na 56,7 mld dol. Zhong jest jedynym z top 3 najbogatszych Chińczyków, który nie działa w branży tech - poza Jackiem Ma, na podium znajduje się jeszcze Pony Ma, twórca firmy Tencent - czytamy w businessinsider.com.pl.

Firma butelkująca wodę nie jest jedyną, która składa się na majątek Zhonga Shanshana. Kontroluje on także medyczną Beijing Wantai Biological Pharmacy, która zadebiutowała na giełdzie w Szanghaju w kwietniu 2020 r. Wówczas szacowano majątek Zhonga na ok. 20 mld dol. amerykańskich - podaje businessinsider.com.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także