25.01.2019/12:35

Nowy smartfon Samsunga jest wyposażony w portfel na kryptowaluty

Najnowszy model Samsunga Galaxy S10 ma w wyposażeniu portfel na kryptowaluty. Potwierdza to na portalu społecznościowym osoba, która uzyskała przedpremierowy dostęp do urządzenia.

Jeden z użytkowników Twittera opublikował zdjęcie smartfona Samsung Galaxy S10 z aplikacją Samsung Blockchain KeyStore, zabezpieczającą klucze do zarządzania prywatnymi kluczami w technologii blockchain.

Internauci zareagowali entuzjastycznie. „To krok we właściwym kierunku. Po integracji z aplikacją Samsung Pay możliwa będzie płynna konwersja kryptowalut w celu dokonywania płatności mobilnych. To wielki krok w stronę masowego wykorzystywania kryptowalut” – napisał jeden z komentatorów.

„This is pretty f...ing awesome” – zachwycił się inny.

Przypomnijmy: Kryptowaluta – rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki. Kryptowaluta jest szczególnym przypadkiem waluty wirtualnej. (Wikipedia)

Najpopularniejsze kryptowaluty to bitcoin i ethereum.

Źródło: Twitter / Ben Geskin

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.