29.03.2018/15:50

Nowy właściciel już zmienia Hortex. Są pierwsze ruchy kadrowe

W ostatnich dniach - po 15 latach - ze stanowiskiem wiceprezesa spółki Hortex Holding pożegnał się Dariusz Paprot – wynika z informacji, do jakich dotarła redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl. To tylko jeden z elementów dłuższej listy zmian, które zachodzą i będą zachodzić w polskiej firmie.

Transakcja polegająca na przejęciu Horteksu od Argan Capital przez fundusz Mid Europa Partners – ob.ecnego współwłaściciela Allegro i byłego właściciela sieci Żabka – została sfinalizowana w styczniu br. Nowy właściciel niezwłocznie przystąpił do restrukturyzacji. Wiążą się też z tym zmiany kadrowe. Jak ustaliliśmy, stanowisko stracił wiceprezes spółki Dariusz Paprot, piastujący je od 2003 roku. Jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, to prawdopodobnie nie koniec roszad personalnych.

Doniesienia potwierdziła Beata Łosiak, PR manager firmy Hortex. - Z dniem 27 marca br. Dariusz Paprot przestał pełnić obowiązki w zarządach spółek z Grupy Hortex - poinformowała redakcję wiadomoscihandlowe.pl.

Nowy właściciel przystąpił również do zmiany kultury korporacyjnej Horteksu. Częściej niż wcześniej w komunikacji wewnątrz firmy pojawia się język angielski. W centrali pojawili się doradcy związani z Mid Europa Partners. Ich celem jest zmniejszenie kosztów działania przedsiębiorstwa, a także zmiana jego struktury i sposobu funkcjonowania (m.in. polityki magazynowania zapasów surowców potrzebnych do produkcji).

Innym polem działania jest dla nowego właściciela przegląd portfolio produktów Horteksu i eliminowanie najsłabiej rotujących indeksów. Trwają też prace związane z wejściem w nowe kategorie FMCG. Projekt jest na wstępnym etapie wewnętrznych analiz.

- Grupa Hortex pracuje nad wzmocnieniem marki Hortex w obecnych kategoriach, a także analizuje rynek pod kątem rozwoju w innych segmentach rynku spożywczego. Od lat prowadzi regularny przegląd portfolio swoich produktów i w miarę potrzeby wymienia te najsłabiej rotujące - tłumaczy Beata Łosiak.

- Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje - komentował transakcję partner w Mid Europa oraz szef warszawskiego biura Paweł Padusiński.

Przypomnijmy, według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, o przejęcie Horteksu walczyły m.in. Bonduelle (część mrożonkowa) i Kofola (część sokowo-napojowa). Ostatecznie podmiotom tym nie udało się jednak porozumieć z Argan Capital co do ceny.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • polski klient 17.09.2019

  Jak można tak bezczelnie kłamać !!! że to polska firma!!!!

 • Konsument 16.05.2018

  W kwestii "polskosci" Hortex od prawie 20 lat jest w rekach zagranicznych funduszy inwestycyjnych

 • mick 31.03.2018

  to już nie ma żadnego znaczenia, marka dawno przestała byč wiarygodna, teraz przestaje być polska

 • Hehe 30.03.2018

  Polskiej firmie?

 • Boss 29.03.2018

  Tylko Hortino !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.