07.04.2021/11:04

Obostrzenia dla sklepów i galerii handlowych przedłużone do 18 kwietnia! Minister zdrowia ogłosił decyzję

Nie do 9 kwietnia, lecz co najmniej do 18 kwietnia obowiązywać będą ogólnokrajowe restrykcje wprowadzone przez rząd 27 marca - również te dotyczące branży handlowej. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej ogłosił, że obecny etap pandemii nie pozwala na zniesienie choćby części ograniczeń.

- Musimy w tym najbliższym czasie, w tym tygodniu ale również w tygodniu przyszłym, dokładnie przyglądać się sytuacji. Obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, zostaną przedłużone o okres ponad tygodnia. Chcemy, żeby był to okres, który obejmuje także kolejny weekend - wskazał Adam Niedzielski.

Jak dodał minister zdrowia, kolejne decyzje w temacie obostrzeń zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

Decyzja rządu o przedłużeniu restrykcji oznacza, że w sklepach w dalszym ciągu będą obowiązywać rygorystyczne limity klientów. W placówkach o powierzchni powyżej 100 mkw. będzie mogła przebywać jedna osoba na 20 mkw. powierzchni. W mniejszych sklepach limit wciąż wyniesie 1 osobę na 15 mkw.

W dalszym ciągu ograniczona będzie działalność większości sklepów i punktów usługowych w centrach i parkach handlowych (wyjątki przewidziano m.in. dla galeryjnych sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych oraz księgarni). Zamknięte pozostaną także sklepy o powierzchni powyżej 2 tys. mkw., które handlują artykułami budowlanymi albo meblami.

- Ostatnie trzy dni przyniosły spadek zakażeń. Jednak poprzedni tydzień, ale też weekend były bardzo trudne. 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych  przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami - tłumaczy Ministerstwo Zdrowia.

Utrzymane zostaną nie tylko aktualne restrykcje dla handlu, ale również te dotyczące sportu, żłobków, przedszkoli i szkół, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, hoteli, kultury i kultu religijnego.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu kolejnych 14,9 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 638 osób.

Od początku pandemii w Polsce stwierdzono już ponad 2,47 mln przypadków zakażeń koronawirusem i ponad 55,7 tys. zgonów covidowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także