21.05.2021/12:59

Obowiązkowa akceptacja płatności gotówką w sklepie. Andrzej Duda wniósł projekt ustawy do Sejmu

Do Sejmu trafił zapowiadany przez prezesa NBP Adama Glapińskiego projekt ustawy, która nakazuje przedsiębiorcom akceptację płatności w gotówce. Takie przepisy dotyczyć mają między innymi sklepów. Z przysługującej mu inicjatywy ustawodawczej skorzystał prezydent Andrzej Duda, który skierował projekt do Sejmu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Barbara 26.05.2021

  Super! Bardzo mi się ta ustawa podoba :) Obracajmy gotówką ile się da, nie dajmy się masonerii, która chce wykluczyć pieniądze z obiegu ;)

 • Barbara 26.05.2021

  Super! Bardzo mi się ta ustawa podoba :) Obracajmy gotówką ile się da, nie dajmy się masonerii, która chce wykluczyć pieniądze z obiegu ;)

 • free 25.05.2021

  sitwa ma decydować o gotówce czy pasku masońskim...kolejny kroczek do superniewolnika, bez czipa i posłuszeństwa zdechniesz jak pies pod płotem, bo system cię wyłączy

 • kasjer 21.05.2021

  Gotówka - OK, ale na zasadzie dobrowolnego wyboru. W sklepie kasjer powinien zawsze zapytać czy klient chce płacić gotówką czy kartą, i w zależności którą formę płatności klient wybierze - powinni to uszanować, chociaż osobiście skłaniam się bardziej w stronę płatności bezgotówkowych - łatwiej, szybciej, bezpieczniej (zwłaszcza w czasach pandemii) i co równie ważne - bez problemów z wydawaniem reszty, co nie raz bywa kłopotliwe, kiedy w kasie pustki.

 • JM 21.05.2021

  Jak to się ma do sklepów bez kasjerów?

 • jaro 21.05.2021

  Zajefajnie! Brakowało mi tej ustawy. Teraz to nasz największy problem Polski - wszyscy płacą bitcoinem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także