22.11.2016/08:37

Obroty firmy Bakalland to ponad 500 mln zł rocznie

W roku 2016 Bakalland obchodzi 25-lecie swojej działalności. Spółka, która powstała we wczesnych latach 90-tych, odnosi sukcesy w Polsce i poza granicami kraju. Obecnie Grupa Kapitałowa Bakalland to lider rynku w wielu kategoriach, generujący obroty w wysokości ponad 500 mln zł rocznie.

Grupę Kapitałową Bakalland tworzą główne marki Bakalland i Delecta, które wytwarzają swoje produkty w fabrykach zlokalizowanych w Janowie Podlaskim, Włocławku, Łodzi i Osinie. Produkty marek z portfolio grupy dostępne są w Polsce oraz na wielu rynkach europejskich, a także zdobywają uznanie na innych kontynentach.

Początki marki Bakalland sięgają 1991 roku, kiedy trzej przyjaciele ze studiów, wśród których był Marian Owerko – obecny Przewodniczący Rady Nadzorczej, założyli firmę Uno Tradex. W jednym miejscu znajdował się zarówno magazyn, jak i odbywała się cała produkcja. Firma zajmowała się wtedy głównie handlem świeżymi owocami i warzywami. W 1993 roku bakalie pod marką UNO pojawiły się w sieci sklepów Społem oraz Globi. Kolejne lata przyniosły dalszy rozwój organiczny oraz połączenie z firmą Fresco. Nastąpił dynamiczny wzrost portfolio produktów, co pozwoliło w roku 2000 osiągnąć sprzedaż w wysokości 60 mln złotych.

W 2001 roku firma postawiła na markę Bakalland, co okazało się strategicznie bardzo dobrym posunięciem. Kampanie reklamowe pozwoliły jej na dynamiczny wzrost udziałów rynkowych. W roku 2006 Spółka zmieniła nazwę na Bakalland i sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kolejny rok przyniósł zmianę lokalizacji siedziby, która od tego czasu znajduje się w Warszawie.

Rok 2014 był przełomowym w rozwoju Grupy Kapitałowej Bakalland. Została wówczas dokonana akwizycja spółki Delecta, która w roku następnym została zintegrowana ze spółką Bakalland. W okresie od 2014 roku zrealizowano gruntowne zmiany wizerunkowe w marce Bakalland, wprowadzono do oferty szereg nowych produktów, pochodzących z najlepszych światowych plantacji. W kolejnym roku do Grupy Kapitałowej Bakalland dołączyła Delecta – producent mieszanek do ciast, słodkich deserów oraz kawy zbożowej Anatol. W 2015 roku dokonano rewitalizacji marki Delecta. Prezesem zarządu spółki od 2014 roku jest Marek Moczulski.

- W 1991 roku powstała firma, którą możemy nazywać ikoną polskiej przedsiębiorczości. Zrodziła się z pasji, zaangażowania i zamiłowania do wysokiej jakości, stając się niekwestionowanym liderem w swojej branży. Z szacunkiem patrzymy w przeszłość, bowiem oprócz ćwierćwiecza Bakallandu mamy także 200-letnią historię zakładu produkcyjnego we Włocławku, gdzie powstają produkty marki Delecta. Z dużymi ambicjami myślimy jednak o nadchodzących latach - mówi Marek Moczulski.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.