31.01.2019/11:21

Ocado prowadzi tajne rozmowy z Marks & Spencer. Waitrose może zostać na lodzie

Brytyjski potentat technologiczny i supermarket online prowadzi tajne rozmowy z należącą do Big Four siecią Marks&Spencer, w sprawie zaopatrzenia w produkty spożywcze. Według ekspertów może to oznaczać koniec wieloletniej współpracy Ocado z siecią Waitrose – informuje The Guardian.

Ocado i Waitrose współpracują ze sobą od dwóch dekad. Jednak obowiązująca obecnie umowa dotycząca dostaw żywności wygasa we wrześniu 2020 r. Ponieważ współpraca obu firm zawsze była burzliwa, analitycy z londyńskiego City spodziewają się, że wkrótce może nastąpić rozwód – czytamy w serwisie The Guardian.

Partnerstwo z M&S może skłonić Ocado do rezygnacji z sieci Waitrose jako kluczowego dostawcy artykułów spożywczych. Dla detalisty stacjonarnego oznacza to nie tylko spadek przychodów, ale też ograniczenie opcji dostaw zamówień online. Klienci sieci będą jednak mogli skorzystać z serwisu waitrose.com, który firma w ostatnich latach intensywnie rozwijała, bazując na własnej sieci placówek stacjonarnych – kontynuuje The Guardian.

Rozwój własnej logistyki e-commerce przez Waitrose spowodował, że sieć wchodziła w bezpośrednią konkurencję z Ocado. To jedna z przesłanek możliwego rozstania obu graczy.

Rozwój systemu dostaw żywności sprzedawanej online może być kluczowym sposobem na odzyskanie słabnącej kondycji przez Marks&Spencer. Według raportu gazety Mail on Sunday, M&S jest zainteresowany zamówieniem w Ocado kluczowych centrów dystrybucyjnych oraz floty dostawczej.

Źródło: theguarian.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.