30.09.2020/15:37

Ocado jest już warte na giełdzie więcej od Tesco! Internet przyszłością handlu spożywczego

Internetowy supermarket Ocado wyprzedził Tesco, stając się najcenniejszym sprzedawcą detalicznym w Wielkiej Brytanii po tym, jak jego wartość giełdowa wzrosła do 21,66 mld funtów – informuje theguardian.com.

Tesco jest warte 21,06 mld funtów, pomimo kontrolowania prawie 27 proc. brytyjskiego rynku spożywczego. Dla porównania Ocado, które już jest warte ponad dwukrotnie więcej niż łączna wartość Sainsbury’s i Morrisons, sprzedaje zaledwie 1,7 proc. brytyjskich artykułów spożywczych.

Przypomnijmy, że były szef Tesco, Terry Leahy, nazwał kiedyś Ocado jako „organizację charytatywną” ze względu na jego historię strat w latach dziewięćdziesiątych.

Inwestorzy pokochali Ocado dzięki sukcesowi firmy technologicznej Ocado Solutions, która sprzedaje swoje doświadczenie w zakresie kompletacji artykułów spożywczych zagranicznym supermarketom. 

Pandemia koronawirusa wywołała również boom na zakupy online. W szczytowym okresie pandemii sprzedaż żywności w internecie niemal się podwoiła, ale pomimo niedawnego spowolnienia stanowi obecnie 12,5 proc. całkowitej sprzedaży artykułów spożywczych w porównaniu z około 7 proc. sprzed kryzysu – czytamy w serwisie theguardian.com.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także