07.03.2017/14:43

Ocado testuje elektryczny trójkołowiec dostawczy

Jak donosi The Independent, brytyjski supermarket online Ocado testuje w Londynie dostawy artykułów spożywczych z wykorzystaniem elektrycznych pojazdów trójkołowych TRIPL, produkowanych przez duńską firmę EWII. Chodzi o redukcję emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla, ale pojazd jest też znacznie cichszy, a także tańszy w eksploatacji od spalinowych. I dociera tam, gdzie nie wjadą większe dostawczaki.

Przedstawiciele firmy Ocado podkreślają, że duński pojazd jest mały i bardzo zwrotny, dzięki czemu łatwo wjedzie nawet w ciasne zaułki, gdzie nie dotrze standardowy dostawczak. TRIPL jest też tańszy w eksploatacji i nie emituje spalin. A ponieważ w Londynie wprowadzane będą strefy, w których poruszać się będą mogły wyłącznie pojazdy o ultra niskiej emisji, elektryczny silnik stanie się dodatkową zaletą.

Pojazd rozwija prędkość do 45 km na godzinę, na jednym ładowaniu może przejechać do 100 km. Jak podaje producent, pojazd wyposażony jest w przestrzeń bagażową o objętości do ok. 750 litrów. Może ona być łatwo adaptowana do różnych potrzeb. W przypadku małych przesyłek przestrzeń bagażowa jest zamknięta, a paczki dodatkowo chronione przed uszkodzeniem. Jeśli paczka jest duża, można łatwo zdemontować pokrywę bagażnika. Przestrzeń bagażowa może też być podzielona na przedziały o różnych rozmiarach i zaadaptowana do przewożenia gorących lub chłodzonych produktów.

Jeśli testy się powiodą, brytyjski detalista zbuduje flotę trójkołowców w całej Wielkiej Brytanii. Ekonomiczny transport może się przyczynić do realizacji celu Ocado, jakim jest zaoferowanie całkowicie bezpłatnych przesyłek. Suzanne Westlake, szef CSR w Ocado, poinformowała The Independent, że firma zawsze starała się poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych, które usprawniają proces dostaw do klientów, a elektryczne pojazdy oprócz innych zalet są także dobrze postrzegane przez świadomych ekologicznie klientów.

igd.com


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.