02.08.2018/09:31

Ocado wykorzysta dostawczaki z napędem wodorowym

Brytyjski supermarket online testuje samochody dostawcze z podwójnym napędem wodorowym. Pierwszy niskoemisyjny pojazd firmy ULEM obsługuje już klientów z okolic podlondyńskiej miejscowości West Drayton.

W ramach szerszego programu testowania pojazdów dostawczych z czystym napędem Ocado testuje dostawczaki firmy ULEM, wykorzystujące silniki na wodór. Są to specjalnie adaptowane samochody marki Mercedes Sprinter. Pojazdy korzystać będą z publicznych stacji tankowania wodoru, działające już w Londynie i innych miejscowościach Wielkiej Brytanii.

– Ocado działa na rzecz redukcji szkodliwych emisji całej swojej floty dostawczej. Wykorzystanie pojazdów z napędem wodorowym dual-fuel to istotny krok w tym kierunku. Stosując nowe rozwiązania, chcemy zagwarantować wysoki poziom obsługi klienta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów oraz redukcji emisji CO2. Pojazdy ULEM to ciekawa opcja i jesteśmy podekscytowani, mogąc sprawdzić, jak się będą sprawować w naszym biznesie – powiedział Graham Thomas szef floty dostawczej w Ocado.

– Jesteśmy zachwyceni faktem, że kolejna wielka firma brytyjska docenia rolę, jaką może odegrać wodór w walce o czystsze powietrze w miastach. Biznesy doceniają praktyczne rozwiązanie, jakim jest adaptacja standardowych pojazdów dostawczych do paliwa wodorowego – dodała Amanda Lyne, CEO w ULEMCo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.