03.05.2020/15:19

Od poniedziałku nowe zasady w galeriach handlowych

Limit klientów w sklepach, częsta dezynfekcja rąk, brak możliwości, by choć na chwile przysiąść na ławeczce. Do tego ograniczenia co do liczby osób w windzie i nowe zasady parkowania. Tak od poniedziałku będą wyglądały zakupy w galeriach handlowych - podaje money.pl.

Nowości zaczną się jeszcze przed wejściem do centrum handlowego, gdyż obiekt taki musi przestrzegać obowiązujących przepisów odnoszących się do maksymalnej liczby osób mogącej przebywać na terenie obiektu. Konieczne więc będzie liczenie klientów i wstrzymanie wejść, gdyby się okazało, że wewnątrz jest już za ciasno. Identyczne zasady będą obowiązywały w poszczególnych sklepach - pisze money.pl.

Sklep jest miejscem publicznym, więc na jego terenie klienci muszą nosić maseczki. Gdyby koś zapomniał, będzie mógł kupić ją na terenie galerii handlowej, gdyż co najmniej jeden sklep musi mieć maseczki w ofercie. Przed wejściem do każdego sklepu klient będzie miał obowiązek zdezynfekowania rąk płynem oraz założenia rękawiczek, które zapewni placówka. Podajniki z preparatem do dezynfekcji mają się znaleźć nie tylko przy wejściu do sklepów, lecz również przy kasach i w toaletach - czytamy w money.pl.

Klienci muszą pamiętać o trzymaniu odległości. Przypominać będą o tym specjalne naklejki na podłodze – wyznaczą odległość 2 metrów między czekającymi do kasy. Na terenie galerii handlowych działają wyłącznie sklepy. Wyłączone z użytkowania pozostają: siłownie, parki trampolin, place zabaw i inne strefy zabawy i sportu, strefy gier, kina.

Jak podaje money.pl, uniemożliwione ma być również korzystanie z ławek. Zakazane będzie też spożywanie czegokolwiek w "przestrzeni komunikacyjnej" – na murkach czy w czasie chodzenia między sklepami.

Wyspy handlowe będą otwarte, ale pod pewnymi warunkami. Obsługa wysp musi być oddzielona od klientów przesłonami z tworzywa sztucznego, a jednocześnie obsługiwany może być jeden klient. Obowiązek zapewnienia rękawiczek dla klientów będzie spoczywał również na zarządzających wyspami. Ograniczona zostanie liczba osób mogących jednocześnie przebywać w windzie: maksymalna liczba osób, wyznaczona przez operatora windy, podzielona będzie przez trzy. Jeśli więc do windy może wejść – w normalnych okolicznościach – 18 osób, od poniedziałku będzie ich już tylko sześć. Ograniczenie nie dotyczy rodzin.

Kolejną zmianę odczują może nie klienci, ale z pewnością pracownicy sklepów odzieżowych. Będą mieli obowiązek dokładnego oczyszczenia, z użyciem środków chemicznych, przymierzalni po każdorazowym użyciu jej przez klienta. Jakaś alternatywa? Tak, przymierzalnie można wyłączyć z użytku do czasu porządnego jej sprzątnięcia - pisze money.pl.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Gotowanie 05.05.2020

    Żegnajcie galerie - ja już na pewno z nich nie skorzystam. Nie uśmiecha mi się wchodzić tam jak do jakiegoś laboratorium. Następna farsa i ograniczanie naszej wolności. Gotowanie żaby trwa, zobaczą jaka będzie reakcja ludzi - jeśli to się sprawdzi to następny etap mierzenie gorączki przed wejściem, aplikacja biotermiczna na komórki, itd., itd., itd.... Końcowy etap- wyszczepienia wszystkich.

  • Gia 04.05.2020

    miały być informacje o nowym sposobie parkowania a w tekście NIC o tym nie ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.