07.02.2020/10:50

Odkręcili kran, a tam alkohol. Takie rzeczy tylko w… Indiach

Zamiast wody z kranów z kranów w kuchniach i łazienkach mieszkańców jednego z miast Indii popłynęła brunatna ciecz o smaku alkoholu – podaje serwis onet.pl.

Pewnego dnia wieczorem wokół budynku przy dworcu autobusowym Chalakkudy w Triśurze zaczął unosić się silny zapach alkoholu. Nazajutrz z kranów w kuchniach i łazienkach popłynęła brunatna ciecz o smaku alkoholu.

Za niespodzianką stał urząd ds. akcyzy. Urzędnicy wylali nielegalny alkohol do dołu wykopanego blisko płytkiej studni. O czwartej nad ranem sąsiedzi, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, obudzili dorosłych, mówiąc, że woda z kranów brzydko pachnie. Matka brała się za gotowanie dla dzieci, kiedy zauważyła śmierdzącą wodę – opowiadał indyjskiemu portalowi The News Minute Joshy Malliyekkal, właściciel budynku.

Wkrótce 18 rodzin potwierdziło, że z kranu w ich mieszkaniach płynie alkohol. Malliyekkal zadzwonił do władz miejskich, które szybko znalazły winnych. Okazuje się, że obok budynku znajdował się Bar Rachana. Sześć lat temu zamknęły go władze, a magazyn opieczętowano. Departament dopełnił formalności związanych z utylizacją alkoholu i urzędnicy wylali trunek do wykopanego dołu, który znajdował się na podwórku mieszkalnego budynku.

Do dołu wylano 6 tys. litrów alkoholu, który zanieczyścił płytką studnię. TK Sanu, zastępca komisarza urzędu ds. akcyzy, powiedział dziennikowi "The New Indian Express", że urzędnicy nie zdawali sobie sprawy z tego, że w pobliżu znajduje się płytka studnia.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.