12.06.2020/15:10

OECD rekomenduje Polsce zawieszenie zakazu handlu w niedziele

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zarekomendowała polskiemu rządowi kilka rozwiązań, które mają wspomóc walkę z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa. Eksperci wskazali na pozytywne efekty ewentualnego zniesienia zakazu handlu w niedziele i podatku bankowego – informuje gazeta.pl.

Według ekspertów OECD sektor detaliczny może być wsparty poprzez czasowe zawieszenie zakazu handlu w niedziele. Pobudzenie gospodarki wymagałoby też, zdaniem ekspertów czasowego zniesienia lub nawet całkowitego odwołania podatku bankowego.

Zdaniem cytowanych przez gazeta.pl ekspertów OECD wstrzymanie decyzji o zakazie handlu i podatku bankowym jest wskazane z uwagi na spadającą konsumpcję.

OECD opublikowała też prognozy dotyczące recesji. W łagodnym scenariuszu eksperci przewidują, że PKB Polski zmniejszy się o 7,5 proc. W czarnym scenariuszu spadek wartości PKB może sięgnąć niemal 10 proc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • BOx 15.06.2020

    Czy taką samą rekomendację dostały Niemcy i Francja?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.