05.03.2021/11:47

Wojciech Łubieński prezesem sieci Aldi w Polsce. Oktawian Torchała jedzie do centrali spółki w Essen

Oktawian Torchała, dotychczasowy CEO, został powołany do centrali spółki Aldi w Essen. Od 15 marca tego roku pełniącym obowiązki prezesa zarządu Aldi w Polsce będzie Wojciech Łubieński, dotychczasowy wiceprezes sieci w Polsce.

Oktawian Torchała związany jest z polską spółką Aldi od sierpnia 2010 roku, kiedy dołączył do zespołu jako kierownik Rejonu Sprzedaży, a już w grudniu 2012 roku objął stanowisko Kierownika Sprzedaży. W maju 2014 roku stanął na czele Spółki Regionalnej w Chorzowie, którą rozwijał do lipca 2017 roku, aby miesiąc później wspierać rozwój biznesu na polskim rynku jako CEO Aldi w Polsce.

Od 1 kwietnia 2021 roku dołączy do zespołu międzynarodowego w centrali spółki Aldi w Essen, gdzie swoim doświadczeniem i wiedzą będzie wspierał procesy dalszej transformacji sieci, zgodnie z planami globalnego rozwoju, które postawiło przed sobą Aaldi.

- Zostawiam Aldi w Polsce nie tylko w dobrych rękach, ale też w przełomowym punkcie związanym z rozwojem naszej sieci w wielu obszarach. Wojciech Łubieński współtworzył naszą strategię i będzie kontynuował nasze działania związane z dalszą ekspansją Aldi w Polsce oraz rozwojem całego zespołu, a wszystko w zgodzie z wartościami grupy Aldi Nord, do której należymy, czyli – prostotą, odpowiedzialnością i niezawodnością - mówi Oktawian Torchała, CEO Aldi w Polsce.

Wojciech Łubieński związany jest ze spółką od grudnia 2019 roku, kiedy to objął stanowisko wiceprezesa i zastępcy dyrektora zarządzającego siecią dyskontów Aldi w Polsce. Wcześniej pracował w sieci aptek i drogerii Super-Pharm, ostatnio na stanowisku wiceprezesa,  dyrektora operacyjnego. 

Aldi jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie, według  raportu Global Powers of Retailing  2019 firmy Deloitte utrzymuje też swoją pozycję jednego z 10 największych detalistów na świecie. W Polsce operator zarządza siecią ponad 160 sklepów dyskontowych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Klient 07.03.2021

    Życzę sukcesów na nowym stanowisku a sieci Aldi dalszego rozwoju u trzymania się polityki handlowej polegającej na tym, że jest jedną z nielicznych sieci gdzie w normalnej sprzedaży są polskie, regionalne produkty - i oby było ich jeszcze więcej.

  • autoR 05.03.2021

    Jedzie DO centrali - czy niek nie patrzy na to co pisze, czy tylko kopiuj wklej?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także